Edzőként a mindennapokban sok emberrel találkozom, és szerencsésnek mondhatom magam, mert én már azokkal találkozom, akik nem sajnálják az erőfeszítést a céljaikért. Nem szeretem az általánosításokat, de azért lássuk be: életvitelünket tekintve vannak favorit témák:
1. FOGYÁS - ez a szó elcsépelt már, és aki érintett, annak már a szó hallatán is borsódzik a háta. Megértem, a "fogyás" egy picit pejoratív is, mert akármennyire szeretnénk súlyfeleslegünktől megszabadulni, azért azt sem adjuk olyan könnyen, mert muszáj.
(Nem beszélve arról, hogy ha nem kellő tudatossággal váltunk életmódot, pl. éhezéssel próbálunk fogyni, akkor a végeredmény valóban veszteség lesz, mert éhezéssel jelentős izmot vesztünk és nem zsírt.) Így ezentúl használjuk inkább a:
2. ZSÍRÉGETÉS szót, ami pszichoszomatikáját tekintve is sokkal pozitívabb, mert ugye azt égetjük el, ami már nem kell. (Ahogyan azt a szép magyar nyelvünkben is használjuk: felégetjük a múltat.)
3. ROSSZ TARTÁS. Első olvasatra nem tűnhet nagy problémának, de lássuk be, akármennyire is feszül a fürdőruha, egy görbe, vagy púpos hát illúzióromboló tud lenni, még ha máshova is terelődik a tekintetünk… Mitől lesz rossz a tartásunk? Mit jelent ez izmainkra nézve? És mit okozhat a rossz tartás?
4. FÁJDALOM. Legtöbbször a rossz testtartás okozza az izomfájdalmat. Hányszor halljátok, vagy mondjátok egy fárasztó nap végén, hogy : jaj, leszakad a derekam, vagy húúú, de fáj a hátam, a nyakam. Ismerős?
Legközelebb kivesézzük eme pontokat alaposan.