A szervezetben lévő ásványianyagok kérdését ma már többé-kevésbé felderítették, a téma a só- és vízháztartás szabályai néven ismeretes.
A szelén, a foszfor, a nátrium és a legtöbb ásványi só nélkülözhetetlen a sejtek és a szövetek összehangolt működéséhez. Az egészséges szervezetben ezek megfelelő mennyiségét regulátorok szabályozzák.
A növényi táplálkozás során a szervezet hozzájut a szükséges ásványianyag-mennyiséghez. Ez az emésztőrendszerből kerül a megfelelő szervekhez, a keringési rendszer segítségével.
Előfordulhat azonban, hogy szervezetünk terhelése megnő, vagy az emésztőrendszer megbetegszik, és nem a szükségleteknek megfelelő mértékben vesz fel, vagy épít be bizonyos tápanyagokat. Ilyenkor célszerű átmenetileg koncentrált vitamin- és ásványianyag-pótlásról gondoskodnunk, elsősorban természetes ételekkel (mint pl. a csíráztatott gabonamagvak), vészhelyzetben pedig az alábbiak segítségével:
C-vitamin: fertőzéses, meghűléses betegségek megelőzésére ajánlott.
Magnézium: a szív- és vázizmok megfelelő működését segíti. Csökkenti a stressz káros hatását, fontos a terhes anyák és a fejlődésben lévők számára. Egyike a legfontosabb nyomelemeknek.
Kálcium: csökkenti az allergiás tüneteket. Gyermekkorban segíti a csontok és fogak egészséges fejlődését, idősebb korban csökkenti a csontritkulás kialakulásának veszélyét.
Kálium: a szív izomzatára hat, hiánya szívritmuszavarokat idézhet elő. Egyike a legfontosabb nyomelemeknek.
Panangin: magnéziumot és káliumot tartalmaz, segíti a szívműködést.
Vas+C: szedése javasolt vashiányos vérszegénység esetén, terhesség, szoptatás, menstruáció ideje alatt, műtétek után.
Béres Vitalin: létfontosságú nyomelemeket, ásványi anyagokat és vitaminokat tartalmaz, a felnőtt szervezet táplálék-kiegészítőjeként a napi szükségletet fedezi.
Q 10 koenzim kapszula: javítja a sejtanyagcserét, regenerálja a szívizmot.