2. számú tévhit:
"Ha például azt szeretném, hogy fogyjon a hasam, akkor arra az izomcsoportra kell dolgoznom: például sokat hasazni, felüléseket végezni!"
NEM IGAZ!
Edzéselméleti szempontból alapvetően két lehetőség van:
- Zsírégetés: melynek során bizonyos célirányos tevékenységgel a vázizomzatot borító zsírt kezdjük égetni, segítve ezt a folyamatot az anyagcsere felgyorsítását segítő tényezőkkel is (pl. diétával, szaunázással, fokozott vízfogyasztással, tisztító teák használatával, időszakosan zsírégetők használatával).
(A zsírégetésről írtunk már korábban is!)
- Alakformálás: az alakformálás során lehetőségünk van arra, hogy testünket kedvünkre alakítsuk (persze genetikai adottságaink adta lehetőségek normális természetes keretein belül).
Az alakformálás akkor a leghatékonyabb (és egyben a leglátványosabb), ha már nem borítja több centiméter zsír a vázizomzatot. Tehát lehetőleg ne tűzzünk olyan elérendő célt magunk elé, amelyet veleszületett testalkatunk eleve lehetetlenné tesz, és ha magas a testzsírszázalékunk, akkor előbb a testet borító zsírt égessük el, és csak utána érdemes szálkásítani, alakot formálni.
Ez a következő rész legfőképp a lányoknak szól, hiszen sokan elképesztően irreális célokat tűnek ki maguk elé. (Bár sok esetben a fiúk is olyan elvárásokat támasztanak a súlyzós edzés és izomtömeg-növekedés terén, amely egyszerűen nem megvalósítható: sem alkatilag, sem pedig a követett életmód tekintetében.)
Tehát: azok a lányok-asszonyok, akik hosszabb ideig elhanyagolták magukat: hónapokig, netán évekig nem sportoltak, s utána két hét, vagy másfél hónap alatt várják a csodát: CSALÓDNI FOGNAK!
Fontos a fokozatosság, és a kitartás.
Sokan például (egy-két gyermek után) a 16 éves alakjukra óhajtanak visszafogyni. Ez egészséges keretek között lehetetlen.